piątek, 30 września 2011

PO RAZ KOLEJNY GDAŃSK Czyta Dzieciom

Po raz kolejny razem z Matyldą i jej przedszkolną koleżanką Wiktorią wybrałyśmy się do Nadbałtyckiego Centrum Kultury na spotkanie z książką. Tym razem były to książki które opowiadały o pierwszych dniach w szkole które nie zawsze są łatwe, których czasami się obawiamy ...


Pierwszą czytaną książką było "Lato Garmana" Stan Hole. 

W postaci z bajki wcieliły się aktorki Teatru Wybrzeże i mały chłopiec jako Garman.

Garman opowiada o swoim ostatnim dniu wakacji przed pójściem do szkoły. Opowiada czego się boi, ale też podputuje swoje ciotki które przyjechały do niego w odwiedziny czy też się czegoś w życiu boją, bo jak sie okazuje każdy z nas w życiu ma jakieś mniejsze lub większe lęki.


Kolejną bajką którą przeczytały nam w fantastyczny sposób aktorki był " Kotek Splotek" Roba Scottona. 

Kotek Splotek to zabawna historia o kotku i jego pierwszym dniu w szkole. Kotek Splotek jest pięknie narysowany i mnóstwo w nim śmiesznych dialogów. Kotek Splotek jest zdecydowanie "indywidualistą" i nie daje się wprzęgnąć w ramy, zadaje pytania i czeka na odpowiedzi. I jak się okazuje szkoła wcale nie jest taka straszna jak ją sobie wyobrażał, a on jest " zdumiewający" jak powiedziała pani Kizia Mizia :)

Po wspólnym czytaniu przyszedł czas na wspólną zabawę z rodzicami :)

Dziewczynki zawieszały się na rodzicach jak śliwki, próbowały rozłupać orzeszki którymi byli rodzice, wspinały się na drzewa, bawiły w uciekające biedronki, budowały pomniki emocji, bo przecież rozpoczęcie szkoły to zawsze nowe emocje.

Już czekamy na kolejną odsłonę Gdańsk Czyta Dzieciom :)


Brak komentarzy: