poniedziałek, 11 kwietnia 2011

SPOTKANIE Z PANIENKĄ Z OKIENKA

Przygodę z muzeum czas zacząć :)

Razem z Matyldą wybrałyśmy się na SOWOTĘ z Panienką z okienka organizowaną przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. Panienka zaprosiła nas do Dworu Artusa gdzie przechadzając sie po salach opowiadała nam swoją historię ...

Następnie zaprosiła nas do wspólnej zabawy i spośród wszystkich szat rozrzuconych po całej sali każda rodzina miała skomponować jeden kompletny strój. W związku z tym, ze u nas róż nadal jest ulubionym kolorem Matyldy to mama została ubrana w różową suknię

ale nie tylko mamy dzielnie w sukniach występowały, bo i tatusiowie sie w zabawę mocno zaangażowali :)


Jak już pożegnaliśmy sie z dawnymi strojami, sami zaczęliśmy tworzyć stroje z gazety. Tym razem to nie mama, a Matylda na wybiegu wystąpiła w spódniczce z gazety pokonując swoją nieśmiałość.

Na koniec naszego wspólnego spotkania z Panienką był jeszcze mały test z wiedzy i całkiem sporo z tej lekcji historii udało nam się zapamiętać. A żeby muzeum dzieci dobrze jeszcze pamiętały panienka zorganizowała nam zawody i rodzice z dziećmi przeciągali w Dworze Artusa linę. Zabawy było ogrom i Matylda już nie może doczekać się następnych spotkań :)

A na pamiątkę spotkania każda rodzina dostała figurkę Panienki z okienka i teraz przez nasze domowe okienko panienka wygląda :)

Brak komentarzy: